Наступна ►

Холодильник б'є струмом


Ви все частіше відчуваєте як ваш холодильник б'є струмом? Це можна відчути, коли ви трохи торкаєтеся металевого корпусу. Легкі поколювання – саме те, що вказує на проблему з холодильником. Це означає, що через корпус проходить заряд. Виявивши цю проблему, вам слід якнайшвидше вжити необхідних заходів для усунення цієї несправності. Оскільки надалі через це у вашій оселі може хтось постраждати. Якщо холодильник постійно б'є струмом, рекомендуємо викликати спеціаліста з ремонту холодильників, який ідентифікує джерело проблеми та виправить її.

Холодильник б'є струмом

Чому холодильник б'є струмом? Однією з можливих причин цієї неполадки і пробивання на корпус може стати вихід з ладу компресора. Торкаючись корпусу, ви можете відчувати неприємні відчуття, особливо в таких випадках:
  1. Ви торкалися корпусу вологими руками.
  2. Ви одночасно торкалися радіатора та холодильника.
  3. Ваше покриття підлоги зацементоване і на ньому відсутня ізоляція.

Як тільки помітите перші ознаки поломки, рекомендуємо скоріше відключити холодильне обладнання від мережі.

Проблема найчастіше пов'язана з такими причинами:
  1. Вихід із ладу холодильного обладнання. Деякі вузли та деталі несправні.
  2. Нема заземлення. Досить часто у старих будинках немає заземлення на розетках.

Знайдіть причину поломки та виправте ситуацію. Якщо не впевнені, що здатні впоратися із цим самостійно, рекомендуємо викликати майстра. Він розбереться із проблемою, попередньо продіагностувавши холодильне обладнання. Можете спробувати самостійно перевірити заземлення у розетці, до якої підключено холодильник.
 

Задня стінка холодильника б'ється струмом

Задня стінка холодильника б'ється струмом

Електричний струм, що походить від металевих частин холодильника - це серйозна несправність. У струму буває потенціал різної сили і не виключена ймовірність серйозної раптового враження. Як тільки помітите перші ознаки пробою, негайно зверніться до сервісного центру, щоб майстер приїхав, оглянув техніку та усунув наявні дефекти. Фахівець Сервісного центру "Ремонт на дому" визначить, чому холодильник б'є струмом і моментально приступить до усунення поломки.

Крім шкоди здоров'ю, струм проходить через корпус холодильника та інші металеві деталі. В результаті він потрапляє у ланцюги низької напруги. Як правило, це можуть виявитися:
  • керуючі модулі;
  • датчики;
  • та інша точна електроніка.

Струм при високому потенціалі, здатний вивести з ладу техніку. А це, у свою чергу, може закінчитися дорогим ремонтом.

Заземлення, а вірніше - його відсутність, може виявитися ще однією причиною, через яку холодильник б'є струмом. У нових спорудах проводка прокладається вже із заземленням. Перевірити це дуже просто: достатньо виміряти силу струму між заземлюючим кабелем та фазою. Коли ви знайдете заземлюючий контур, знайдіть і пошкоджену ділянку. Після цього відновіть його.

Причиною пробою на корпус може стати пошкодження ізоляції кабелю живлення в холодильному обладнанні. На ньому не повинні бути ознаки пошкодження та оголені ділянки. Як правило, рекомендується замінити такий кабель на новий разом із вилкою. Не забудьте заздалегідь знеструмити пристрій.

У більшості випадків можна впоратися з цією несправністю, для цього просто переверніть вилку в розетці. Це призведе до того, що нуль і фаза поміняються місцями. Але варто розуміти, що це лише тимчасовий захід, оскільки пробій на корпус повторюватиметься. У такому разі рекомендуємо провести більш ретельну діагностику та визначити реальні причини несправності.

Однією з причин, через яку холодильник може бути струмом, є обмотка електродвигуна. Якщо під час перевірки кабелю живлення, вилки та розетки не було виявлено видимих несправностей, необхідно перевірити обмотку двигуна. При пошкодженні внутрішньої ізоляції двигуна струм почне надходити на корпус компресора. У такому разі він потраплятиме і на корпус холодильника. Також у цьому випадку задня стінка холодильника б'ється струмом.

Діагностика електродвигуна на міжвиткове замикання проводиться за допомогою мультиметра. Технологія перевірки та значення опору обмотки залежать від конструкції та року випуску холодильника. Найчастіше електродвигун з несправними обмотками ремонту не підлягає, і його замінюють новим.

Якщо перелічені вище несправності виключені, перевірте терморегулятор. У деяких випадках пробій на корпус холодильника може спровокувати саме він. Це з іншими неполадками у системі і регулятор разом із корпусом може бути провідниками електрики.

Найпростіше вирішення цієї проблеми – це повністю розморозити та очистити холодильне обладнання від льоду та інею. Але проблема, пов'язана з пробоєм, може повернутися, якщо не виконати ретельну діагностику пристрою та не усунути причини, що спричинили накопичення льоду на регуляторі.

Проблеми із пускозахисним реле – ще одна причина появи проблем із холодильником. У ряді випадків струм може надходити на корпус через пускове реле. Якщо контакти реле окислені, є можливість пробою на корпус холодильника. Для початку майстер встановить причини, що спричинили появу корозії на контактах, після чого реле ретельно очищається.

У тих випадках, коли стан реле не викликає підозри, очищений елемент встановлюється на місце. В іншому випадку реле доведеться замінити.

Нерідко проблема може полягати у неправильній установці обладнання. У ряді випадків корпус холодильника може бити струмом, якщо обладнання встановлено занадто близько до батареї. Зокрема, задня стінка корпусу холодильника або мотор-компресор торкаються радіатора і тоді холодильник б'є струмом. У такому разі холодильник необхідно встановити згідно з правилами експлуатації.

Непоодинокі ситуації, коли обладнання встановлюють у надто вологому приміщенні, що також впливає як на стан холодильника, так і на безпеку під час його експлуатації. У деяких випадках пробій на корпус може бути викликаний розташуванням техніки на бетонній стяжці без додаткового покриття. Бетон має властивість убирати вологу, яка є провідником електрики.


Сервісний портал РЕМОНТ
Дата публікації: 27.12.2022
Статистика перегляду сторінки: сьогодні 1, з початку місяця 3, всього 137
Сервісний портал «РЕМОНТ»

2013-2023 «Ремонт» - каталог фірм України. Розробка сайту: vlasne.info